Ndryshon moti, ja çfarë pritet të ndodhë sot

Ditën e sotme moti parashikohet i kthjellët me vranësira në zhvillim, kryesisht në mesditë e pasdite.

Reshjet e shiut do të përfshijnë zonat malore në mesditë e pasdite, lokalisht me shtrëngata dhe rrufe, bën të ditur Shërbimi Meteorologjik Ushtarak.

LEXO EDHE  Hetimi parlamentar për 25 prillin, ja kur mblidhet Komisioni i drejtuar nga Alibeaj

Era, do të fryjë me drejtim juglindje dhe veriperëndim e lehtë e përkohësisht në mesditë gjatë reshjeve dhe në bregdet mesatare.

Valëzim i forcës 3 dhe 4 ballë.