Inter fiton sfidën për vendin e dytë me Atalanta-n, Juventus mundet në shtëpi nga Roma

Inter e ka mbyllur me një fitore të rëndësishme sezonin 2019/20 të Serisë A.

Zikaltrit, në fakt, kanë mposhtur 2-0 në transfertë Atalanta-n dhe kanë siguruar vendin e dytë në  renditje.

Lojtarët e Conte-s kanë gjetur golin që në minutën e parë të takimit dhe kanë realizuar të dytin në minutën e 20-të me Young.

Nga ana tjetër, Juventus e ka mbyllur me humbje sezonin 2019/20 të Serisë A. Kampionët e Italisë, që nuk kanë pasur në dispozicon shumë lojtarë për ndeshjen e sotme, mes të cilëve Cristiano Ronaldo, janë mundur 3-1 në shtëpi nga Roma.

LEXO EDHE  Hajdutët boshatisin shtëpinë e Dybala-s

Një fitore me përmbysje për verdhekuqtë pas golit të shpejtë të realizuar nga Higuain në minutën e 5-të. Kalinic (23′), Perotti (44′, pen. 52′) kanë shënuar për skuadrën e Fonseca-s.