I dhanë fund lidhjes për shkak të tradhtisë? Më në fund reagon aktorja e njohur

Prej disa kohësh në mediat rozë turke qarkullojnë lajmet se aktorja e famshme turke Tuba Buyukustun dhe i dashuri i saj Umut Evirgen i kanë dhënë fund lidhjes së tyre. Dhe më në fund, ylli i kinematografisë turke ka folur për përfundimin e marrëdhënies së saj 3-vjeçare me Umut Evirgen.

Duke kërkuar që mediat të respektojnë privatësinë e saj, aktorja konfirmoi lajmet se është ndarë nga i dashuri i saj disa muaj më parë.

“Ne u ndamë disa muaj më parë. Mendoj se duhet të respektohet privatësia jonë. Të njohësh respektin është pasuri. A nuk kemi artistët nevojë që si qenie njerëzore të respektohet privatësia jonë,”– shkroi 38-vjeçarja.

Ndërsa shtoi: “Sot në shumë revista përsëri u shtua një lajm në çantën e lajmeve pa baza dhe tashme çanta është bërë shumë e rëndë. Fatkeqësisht e kam shumë të vështirë të preceptoj konceptin e drejtimit të një kali pa një person. “Ata tradhtuan”, “Jo është me të”,”Ata nuk mund të duronin dhe bënë paqe” …Unë mendoj se ka një përpjeke për të krijuar vazhdimësi lajmesh të paqëna mbi disa njerëz.”

Mediat rozë raportuan se çifti i dhanë fund lidhjes së tyre pas tradhtisë së Umut Evirgen.

LEXO EDHE  Atdhe Xharavina zbulon pse vendosi ta fshijë Bora Zemanin nga rrjetet sociale

Sipas mediave turke, ndërsa Tuba ishte e izoluar së bashku me dy fëmijët e saj, Umut ftoi në shtëpinë e tij gjatë karantinës prezantuesen turke Defne Samyeli dhe vajzat e saj Deren e Derin Talu.

Tuba u bë shumë xheloze duke i thënë fund marrëdhënies me të. Ajo zbuloi ngjarjen pasi Deren e Derin publikuan foto nga shtëpia e ish të dashurit të saj.

Pretendohet se aktorja nuk mundi ti kontrollojë dot nervat e saj dhe i dha fund lidhjes 3-vjeçare me Evirgen.

Çifti që janë ndarë dhe pajtuar disa herë më parë, i dhanë fund marrëdhënies plotësisht kësaj here.