80-vjeçarja kujdesej për bimët e marijuanës: Djali më tha se ishin për të prodhuar birrë!

Në 80-vjeçare në Torino u kujdes për bimët e marijuanës së djalit të tij duke menduar se ato përdoreshin për prodhimin e birrës.

80-vjeçarja shpreh se ato ishin në shtëpinë e tij dhe detyra e tij ishte t’i ujiste. Dhe ai bëri pikërisht këtë gjë duke bërë që bimët të arrinin lartësinë prej një metër e gjysmë.

Duke mos dyshuar për asgjë, kur arritën agjentët ai i ftoi ata të hynin në shtëpi. Kështu, policia zbuloi një kultivim të marijuanës në një ndërtesë apartamentesh në lagjen Santa Rita.

Ata ndërhynë pas një raportimi dhe kur gjetën në derën e apartamentit u pritën nga një zonjë, e cila i ftoi ata të hynin.  Djali i saj, dy javë më parë solli fidanët në shtëpinë e nënës së tij dhe i kishte thënë asaj se ato përdoreshin për të prodhuar birrë dhe se ajo duhej t’i ujiste me kujdes për t’i bërë të rriten.

LEXO EDHE  Stuhi e ‘çmendur’ në Rusi, merr para murin e presidencës (Video)

Kështu ndodhi dhe bimët arritën një lartësi prej 130 centimetra. Kur agjentët shkuan në shtëpinë e djalit ata gjetën 18 bimë të tjera, një llambë për t’i rritur brenda dhe disa fara.

Kishte edhe plumba të pashpërthyer të kalibrit të ndryshëm.  Ndërkohë, 28-vjeçari ka përfunduar në pranga për kultivimin e bimëve të marijuanë dhe armëmbajtje pa leje.