VIDEO/ Kuvendi ndryshoi Kushtetutën, gazetari: Disa nga deputetët janë halabakë

Dje u votuan në Parlament ndryshimet në ligjin themeltar të shtetit, nga një grup deputetësh që me siguri nuk e dinë çfarë është Kushtetuta.

Gazetari Ismet Drishti ka publikuar një video, ku pyet disa nga këta deputetë, të cilët ai i quan halabakë, për Zvicrën dhe Norvegjinë që nuk janë pjese e Bashkimit Europian.

LEXO EDHE  Gahler apel Ramës: Mos rivoto Kodin Zgjedhor pa u shprehur Venecia