E hënë, Shtator 28, 2020
Etiketimet Kuvendi

Etiketim: Kuvendi

Me 62 vota “pro” Kuvendi emërohen zëvendësministrat e rinj të qeverisë

Me 62 vota “pro” pak çaste më parë Kuvendi i Republikës së Maqedonisë së Veriut ka emëruar zëvendësministrat e rinj të “Qeverisë Zaev 2”....

Kuvendi miratoi ndryshimet në Ligjin për arsim të mesëm dhe fillor

Me 61 vota “pro”, asnjë “kundër” dhe 28 “abstenime”, Kuvendi miratoi Ligjin për ndryshimet në Ligjin për arsimin fillor dhe me 61 vota “pro”,...

Kuvendi me 92 vota miraton nevojën për ndryshime në ligjin për...

Në seancën e sotme të kuvendit deputetët me 92 vota pro miratuan nevojën për ndryshime në Ligjin për arsim fillorë. Në seancë pati diskutime të...

Kodi sipas Kushtetutës, të hënën grup pune dhe për ligjin e...

Të hënën Kuvendi nis punën për përshtatjen e Kodit Zgjedhor bazuar mbi ndryshimet kushtetuese. Deputetët e Komisionit të Ligjeve do të punojnë paralelisht me...

Kur do të mblidhet Këshilli Politik për listat dhe koalicionet? Gjiknuri:...

Në fund të korrikut u miratuan ndryshimet në Kushtetutë që i hapin rrugë hapjes së listave dhe formulës së re të koalicioneve, por që...

Apeli/ Ruçi kërkon ngritjen e komisionit për zgjedhjen e 12 anëtarëve...

Kreu i Kuvendit, Gramoz Ruçi, kërkoi sot gjatë mbledhjes së Konferencës së Kryetarëve, ngritjen e Komisionit të Posaçëm që do të zgjedhë 12 anëtarët...

Pas pushimeve, Kuvendi rinis punimet/ Ja çfarë pritet gjatë sesionit

Sot Kuvendi i Shqipërisë nis sesionin e VII të legjislaturës së IX në seancë plenare. Kryetari i Kuvendit, Gramoz Ruçi ka urdhëruar thirrjen e sesionit...

Ndryshimet Kushtetuese, hera e parë në 2 dekada që realizohen pa...

Në mes të thirrjeve të partnerëve ndërkombëtarë për një qasje më gjithëpërfshirëse dhe pavarësisht kundërshtimit nga partitë kryesore të opozitës, parlamenti në Shqipëri ndryshoi...

Nga pulat, te groshët e lopatat/ Ja çfarë u tha dje...

Kuvendi miratoi dje në seancë plenare ndryshimet e Kushtetutës, ndërsa nuk munguan batutat veçanërisht mes deputetëve të asaj që njihet si opozita parlamentare, por...

VIDEO/ Kuvendi ndryshoi Kushtetutën, gazetari: Disa nga deputetët janë halabakë

Dje u votuan në Parlament ndryshimet në ligjin themeltar të shtetit, nga një grup deputetësh që me siguri nuk e dinë çfarë është Kushtetuta. Gazetari...

Hapja e listave, raportuesja për Shqipërinë në PE: Hap pozitiv, të...

Eurodeputetja dhe raportuesja për Shqipërinë në Parlamentin Europian, Isabel Santos, ka përshëndetur miratimin e hapjes së listave nga Kuvendi i Shqipërisë. Ajo deklaron se është...

Ndryshimet Kushtetuese/ Ambasadori britanik: Duhej konsensus

Ambasadori i Britanisë së Madhe në Tiranës, Duncan Norman, ka reaguar pas vendimit të njëashmën të Edi Ramës për të ndryshuar kushtetutën e Shqipërisë. Sipas...

Basha: Kuvendi, çirak i interesave personale të Ramës. Asgj nuk e...

Opozita e Bashkuar ka reaguar lidhur me miratimin e ndryshimeve Kushtetuese në mënyrë të njëanshme, ndërsa e konsideroi Parlamentin si çirak i interesave personale...
WhatsApp DENONCO