Njihuni me surprizat e motit në fundjavë

Ditën e shtunë moti parashikohet i kthjellët me vranësira në zhvillim, kryesisht në mesditë e pasdite.

Reshjet e shiut do të përfshijnë zonat malore në mesditë e pasdite, lokalisht me shtrëngata dhe rrufe.

Era, do të fryjë me drejtim juglindje dhe veriperëndim e lehtë e përkohësisht në mesditë gjatë reshjeve dhe në bregdet mesatare. Valëzim i forcës 3 dhe 4 ballë.

LEXO EDHE  Papagall i vra*ë dhe një plumb në oborr/ Kërcënohet familja në Dhërmi

Situata paraqitet ndryshe ditën e diel, ku do të mbizotërojë moti i kthjellët me vranësira kalimtare. Era, do të fryjë nga veriperëndimi e lehtë e mesatare.

Temperaturat do të pësojnë luhatjet si më poshtë: