E hënë, Gusht 10, 2020
Etiketimet Onm

Etiketim: onm

ONM: “Opinionet e Teos kundër SPAK, personale”. Njëlloj si Erion Braçe...

Nga Boldnews.al Vëzhguesi ndërkombëtar, Teo Jacobs, ishte i mandatuar nga Operacioni Ndërkombëtar i Monitorimit për të marrë pjesë në seancën dëgjimore të Vetingut për gjyqtarin...

Standartet e shumëfishta të Vetingut/ ONM “justifikon” veten, duke sulmuar KPK

Nga Boldnews.al Operacioni Ndërkombëtar i Monitorimit (ONM) ka kritikuar ashpër praktikën e ndjekur nga Komisioni i Pavarur i Kualifikimit për konfirmimin në detyrë të...

OMN kritikon ashpër KPK: Ka hequr dorë nga detyra për shkarkimin...

Operacioni Ndërkombëtar i Monitorimit kërkoi që Kolegji i Apelit të shqyrtojë me urgjencë rastin e konfirmimit në detyrë të gjyqtares Ankelina Gazidede dhe që...

Hajnaj u emërua në krye të BKH, reagon ONM

Drejtoresha e Përgjithshme për Politikat e Fqinjësisë Evropiane dhe Bisedimet për Zgjerimin në Komisionin Evropian, Genoveva Ruiz Calavera, ka reaguar pas emërimit të Aida...

Justifikimi i ONM për anëtarin e KPA “fut ujë”. Rastet kur...

Nga BoldNews.al Argumentat e Genoveva Ruiz Kalavera, drejtuese e Operacionit Ndërkombëtar të Monitorimit, për të justifikuar dështimin në verifikimin paraprak të anëtarit të Kolegjit të...

Hetimi dhe pezullimi i Luan Dacit/ Shefja e ONM: Provë për...

Shefja e ONM, Genoveva Ruiz Calavera, përmes një komenti thekson se ekziston vetëm një mënyrë për të siguruar zbatimin e plotë të reformës në...

Dokumenti/ Gara për Kryeprokuror, KLP njëlloj si ONM: Arta Marku, dobët...

Nga Boldnews.al Këshilli i Lartë i Prokurorisë (KLP) ka konfirmuar problemet në aftësitë organizative dhe vendimmarëse të Kryeprokurores së Përkohshme, Arta Marku, të konstatuara më...

A do të ngrihet në lartësinë e detyrës ONM dhe të...

Nga Boldnews.al Dhjetë ditët e ardhshme janë vendimtare për Operacionin Ndërkombëtar të Monitorimit për të dëshmuar nëse është vërtetë “gardian” i Vetingut në Shqipëri apo...

Rasti “Donika Prela”/ A është korruptuar politikisht ONM?

Nga Boldnews.al Operacioni Ndërkombëtar i Monitorimit (ONM) iu shmang në mënyrë diplomatike kërkesës zyrtare të “Boldnews.al” mbi pyetjen nëse vendimi për konfirmimin në detyrë të...

Ekskluzive/ Theo Jacobs në Prokurorinë e Durrësit. Për Donika Prelën?

Nga Boldnews.al Vëzhguesi i Operacionit Ndërkombëtar të Monitorimit (ONM), Theo Jacobs, gjendet aktualisht në Prokurorinë e Durrësit, me shumë mundësi për të verifikuar dosjen e...
WhatsApp DENONCO