Futbolli kamerunas në zi, ndërron jetë ish-kapiteni i kombëtares

Ish-kapiteni i Kamerunit, Stephen Tataw ka ndërruar jetë në moshën 57 vjeçare. Tataw ishte i njohur pasi arriti të dërgonte kombëtaren e tij deri në çerekfinalet Kupës së Botës të vitit 1990 në Itali.

Me atë arritje Kameruni u bë e para skuadër afrikane që arrin në 8-të më të mirat e Kupës së Botës. Karriera e Tataw ka qenë më së shumti në vendin e tij Kamerun me skuadrat e Tonere Jaunde dhe Olimpik Mvolie.

LEXO EDHE  Incidenti me Poloninë, FIFA ndëshkon Shqipërinë! Ja masat e marra

Ish-kapiteni i Kamerunit luajti për herë të fundit me klubin japonez të Tosu Futures. Shkaqet e vdekjes nuk janë bërë të ditura për publikun.