Sergio Perez pozitiv me Covid-19, humbet Çmimin e madh të Britanisë

Tashmë koronavirusi është “futur” dhe tek garat e shpejtësisë të Formula 1. Piloti i Racing Point, Sergio Perez rezultoi pozitiv me koronavirus pasditen e sotme (30 korrik).

Këtë e ka bërë të ditur vetë ekipi i Racing Point me një postim në faqen e tyre zyrtare. Perez nuk ishte prezent në konferencën e ditës së sotme përpara Çmimit të madh të Britanisë.

Ai nuk do të garojë të dielën teksa do të lërë vetëm shokun e tij të ekipit Lance Stroll. Deri më tani nga testet e kryera në ekip, nuk ka rezultuar pozitiv asnjë tjetër.

LEXO EDHE  Benzema në telashe, Prokuroria kërkon 10 muaj burg për francezin