Atalanta mposht Parmën me përmbysje, bergamezët vazhdojnë garën për vendin dytë

Atalanta fitoi ndaj Parmës me rezultatin 1-2 në transfertë. Skuadra e Gasperinit vinte me mungesa, pasi trajneri vendosi të linte pushim titullarët për sfidën kundër PSG që do të luhet në Champions.

Pjesa e parë u mbyll me fitoren e Parmës me rezultatin 1-0. Kulusevskit dërgoi topin në rrjetë për 1-0 në minutën e 43′ pas një pasimi të mirë të Gervinhos. Lojtari i ri n uk festoi në respekt të së kaluarës tek Atalanta.

Pjesa e dytë foli për miqtë që arritën të kthenin rezultatin. Malinosky barazoi nga një goditje dënimi, pasi muri i Parmës u ça nga goditja e tij e fortë. Goli i avantazhit u realizua nga Papu Gomez. Kapiteni Gomez realizoi një supergol në minutën e 84′ nga distanca. Ai ndërmori një aksion personal dhe la në vend portierin kundërshtar.

LEXO EDHE  VIDEO/ Barcelona-Real Madrid, zhbllokohet “El Classico”

Ndeshja e fundit e Atalantës do të jetë kundër Interit, takim që do të ketë rëndësi për vendin e dytë në renditje, pozicion që luftohet nga Interi, Lazio dhe skuadra e Gjimshitit.