RENEA dhe FNSH aksion në Elbasan, ndalohet një i dyshuar për vrasjen e Emiljano Ramazanit

Mbrëmjen e kaluar RENEA dhe FNSH kanë realizuar një operacion në Elbasan dhe Peqin. Mësohet se janë ndaluar në preiferi të Elbasanit 7 persona.

Një prej të ndaluarve dyshohet se është një nga bashkëpunëtorët në vrasjen e Emiljano Ramazanit. Burime për mediat raportojnë se i ndaluari është F.Manehasa.

Ende nuk dihen provat që ka në dorë grupi hetimor, por aktualisht ky person po mbahet i ndaluar në policinë e qytetit.

LEXO EDHE  Zotimi i Bashës: Sjellim investime të huaja, hapim vende të reja pune me paga të larta

Emiljano Ramazani u vra më 20 korrik nga persona të maskuar pranë banesës së tij.

Në atentat dyshohet se morën pjesë tre persona dhe ndalimet kanë ardhur pas këqyrjes së pamjeve filmike në momentin kur autorët largohen nga zona e Paperit, ku edhe dogjën automjetin të cilin përdorën në atentat.