Mësuesi i matematikës humb jetën nga Covid-19/ Viktima e 139 nga koronavirusi

Humb jetën nga Covid-19 mësuesi i matematikës në shkollën “Haxhi Sheh Shamia”, Gazjon Rusi.

Prej disa ditësh, Rusi, 39 vjeç, ndodhej i intubuar në spitalin Covid-2 në Tiranë.

Rusi është viktima e 139 e shkaktuar nga Covid-19 në Shqipëri.

Një ditë më parë, përmes rrjeteve sociale, u kërkua ndihmë për dërgimin e mësuesit të matematikës për një trajtim të specializuar jashtë vendit.

LEXO EDHE  Gjykata e Tiranës dënon të riun që rrinte ulur te shkallët e ministrisë

“Kolegu dhe vëllau ynë, z Gazjon Rusi, mësues i matematikës në Medresenë “Haxhi Sheh Shamia” dega e djemve, prej ditësh ndodhet i shtruar në gjëndje shume të rëndë,i intubuar ne Spitalin COVID-2, “Shefqet Ndroqi”, Tiranë”, thuhet në njoftimin e publikuar në rrjet.