U kualifikua në Europë, ja statistikat mbresëlënëse që e bënë sezonin e Laçit të suksesshëm

Kategoria Superiore po shkon drejt fundit, me verdiktet që janë dhënë tashmë. Nëse shikojmë statistikat, ekipi më në formë është Laçi. Kurbiansit në pesë ndeshjet e fundit kanë ”korrur” katër fitore, duke arritur të kapin një vend që të çon në Europë.

Mbi të gjitha, kundërshtarët nuk kanë qenë aq të lehtë, pasi në dy takimet e fundit u përballën me Bylisin (0-3) dhe Tiranën (3:1). Vlen të përmendet edhe numri i golave në këto katër ndeshje: plot 11. Armando Cungu është i vetëdijshëm për grupin që ka në dispozicion, ndaj arritja e tre vendeve të para është thjeshtë fryt i një punët ë palodhur.

LEXO EDHE  Bayerni nuk ka rivalë në Bundesliga, “stërvitet” në transfertë me Leverkusen

Fokusi është te sezoni i ardhshëm, me dëshirën që objektivi mos të jetë më Europa, por pse jo më shumë. Se sa do ia dalë mbanë mbetet të shihet.