Premier League/ Leicester dhe Manchester United rivalitet të ashpër për kualifikimin në Champions

Po luhet në këto moment java e fundit e sezonit të Premier League. Ndeshja më interesante është ajo në mes të Leicesterit dhe Manchester United që luhet direkt për një vend në Ligën e Kampionëve.

Pas 55 minutave, rezultati është i barabartë 0-0 dhe ky rezultat i shkon për shtat Manchesterit. Në rast të një fitoreje për “Dhelprat” atëherë do të ishin ata që do të festonin ndërsa “Djajtë” kanë në favor dy rezultate, barazimin dhe fitoren.

LEXO EDHE  Teuta rikthehet te fitorja, mposht në transfertë Egnatian