E martë, Mars 31, 2020
Etiketimet Leicester

Etiketim: leicester

Premier League drejt mbylljes, tre lojtarë të Leicester dyshohen me Coronavirus

Tre futbollistë të Leicester shfaqin të gjitha simptomat e coronavorusit dhe për pasojë janë izoluar nga pjesa tjetër e skuadrës, ndërsa i nënshtrohen kontrollet...

Spektakël dhe gola, Leicester-Chelsea përfundon në barazim

Leicester City dhe Chelsea zhvilluan një ndeshje spektakolare, por në fund nuk pati fitues dhe të dy ekipet morën nga një pikë, pasi ndeshja...

Leicester-Chelsea, publikohen formacionet zyrtare

Leicester dhe Chelsea do të zhvillojnë ndeshjen hapëse të javës së 25-të në Premier Ligën angleze. Të dyja skuadrat kanë publikuar formacionet zyrtare me të...

Premier League/ Leicester dhe Chelsea sfidohen për vendin e tretë, Liverpool...

Pas 10 ditëve Premier Liga rikthehet të luajë javën e 25-të të kampionatit. Ditën e sotme luhen 8-të sfida, ndërsa spikasin ato me Leicesterit dhe...

Fa Cup/ Kualifikohen Chelsea dhe Leiçester, “ngec” Tottenham

Skuadra e Chelsea-t arrin të kualifikohet në fazën e 1/8-ve të FA Cup, pasi mposhti 1-2 Hull City-n brenda në “KCOM Stadium”. Blutë e...

Man.United nuk tremb më, mposhtet në Old Traford nga Burnley

Manchester United mund t’i thotë lamtumirë një vendi në Champions League për sezonin e ardhshëm pas një tjetër disfate, këtë herë ndaj Burnley 2-0...

Leicester tre gola për tre pikë ndaj Newcastle, Tottenham humbet në...

U mbyllën ndeshjet e orës së 16:00, të vlefshme për javën e 21-të të Premier Ligës angleze. Tottenham Hotspur e nisi vitin 2020 me një...

Man.City bën detyrën ndaj Sheffield United, afrohet me Leicester

Manchester City ka mposhtur me rezultatin e pastër 2-0 skuadrën e Sheffield United. Skuadra e Sheffield shënoi gjatë pjesës së parë parë me anë të...

Tottenhami barazon ndaj Norwich, Leicester rikthehet te fitorja

Janë mbyllur dy sfidat e orës 18:30 në Premier League. Në fushë zbritën Tottenham i Jose Mourinhos dhe Leicester City. Të besuarit e strategut portugez...

Liverpool shkatërron Leicester dhe shkon 13+

Liverpooli ka shfaqur të gjithë potencialin e tij dominues në fitoren 4-0 ndaj Leicester City-t në King Park Stadium. Pritej të ishte një ndeshje...

Premier League nuk pushon për festat, sot në fushë Leiçester-Liverpool

Premier League ndryshe nga kampionatet e tjera kryesore, vazhdon me kalendarin e saj të ndeshjeve, ku sot fillon luhet java e 19-të e kampionatit. Përballja...

Chelsea e bën dramë, humbet ndaj Bournemouth, ndalet dhe Leicester

Skuadra e Chelsea është mposhtur nga Bournemouthi me rezultatin 0-1, në kuadër të javës së 17-të Të Premier Ligë. Momenti më kryesor i ndeshjes ishte...

Leicester blindon vendin e dytë, Vardy arratiset

Leicester ka marrë fitoren e radhës në Premier League dhe ka ruajtur distancat me Liverpool-in kryesues. Dhelprat kanë mposhtur pa shumë probleme 4-1 Aston Villa-n...
WhatsApp DENONCO