Goli i Hysaj-t merr vëmendjen e Dukës: Realizim i shkëlqyer, na duhet në formë për Kombëtaren!

Presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit, Armand Duka, ka përshëndetur nëpërmjet një postimi në faqen e tij zyrtare në Facebook, Elseid Hysaj, për golin e parë të shënuar më Serinë me fanellën e Napolit.

Duka, shkruan se kuqezinjtë në muajin shtator do të nisin fushatën e radhës në Nations League dhe është shumë e rëndësishme që ata të jenë në formën e duhur.

“I lumtur për golin e parë me Napolin në Serinë A të Elseid Hysajt! Një realizim i shkëlqyer nga mbrojtësi shkodran, që ndihmoi skuadrën të merrte atë fitore 2-0 ndaj Sassuolos.”

“Më vjen mirë që e pashë në formë të shkëlqyer dhe uroj të vazhdojë kështu, sepse në shtator Kombëtarja Shqiptare nis aventurën e saj në Nations League dhe kuqezinjtë do të kenë nevojë edhe për klasin e tij. Edhe një herë, shumë urime Elseid Hysaj!”

LEXO EDHE  Teuta-Tirana/ 2 gola në 16 minuta, ndiqni sfidën "live"