Ibrahimoviç: Mendoni se kam marrë fund? Po bëj vetëm nxehjen!

Pavarësisht moshës së madhe të tij, Zlatan Ibrahimovic, nuk ka aspak dëshirë që të tërhiqet nga futbolli.

Sulmuesi suedez, me anë të një videoje në “Instagram”, lëshon një mesazh të qartë për të gjithë skeptikët: “Mendoni se kam marrë fund? Unë jam Zlatan Ibrahimovic dhe thjesht po bëj nxehjen”.

“Mendoni se kam marrë fund. Që karriera ime do të përfundojë së shpejti. Nuk më njihni. Më është dashur të luftoj gjatë gjithë jetës sime. Akush nuk besonte te unë, kështu që më është dashur të besoj vetë te vetja.

“Disa kanë dashur të më shkatërrojnë, por më kanë bërë më të fortë. Të tjerë kanë dashur të më shfrytëzojnë, por më kanë bërë më dinak. Dhe tani mendoni se kam marrë fund? Të gjithëve ju dua t’ju them diçka: unë nuk jam si ju sepse unë nuk jam ju. Unë jam Zlatan Ibrahimovic dhe po bëj thjesht nxehjen”.

View this post on Instagram

and i'm just warming up

A post shared by Zlatan Ibrahimović (@iamzlatanibrahimovic) on

LEXO EDHE  Shpërthen “Meazza”, Interi kalon në avantazh ndaj Juventusit