DFL cakton datën për startin e sezonit të ri të Bundesligës

DFL, liga gjermane e futbollit ka fiksuar të premten e 18 shtatorit si ditën për t’i dhënë start sezonit 2020/2021 të Bundesligës.

Java e parë do të luhet fundjavën e 18-19 dhe 20 shtatorit ndërkohë që sezoni do të përfundojë në 22 maj të vitit 2021, një ditë përpara Bundesligës së 2-të.

LEXO EDHE  “Lojërat Olimpike do të zhvillohen edhe nëse nuk ka një vaksinë”

Superkupa e Gjermanisë ndërkohë do të luhet në datën 30 shtator. Pritet një tjetër sezon në të cilin të gjitha skuadrat do të jenë në ndjekje të Bayern Munich skuadrës që ka bërë ligjin në Bundesliga në dekadën e fundit.