Barcelona paralajmëron revolucion të vërtetë, 12 futbollistë dalin në shitje

Klubi i Barcelonës prej vitesh tashmë nuk po funksionon ashtu siç e mbajmë mend dikur, teksa në sezonin aktual në skuadër janë shfaqur probleme në hierarkinë drejtuese të klubit por edhe në rezultatet mjaft të dobëta në fushën e lojës.

Problemet e Barcelonës janë edhe financiare. Katalanasit duan të arkëtojnë para, duke shitur disa prej lojtarëve që nuk i kanë në plane dhe që atyre mund t’u sjellin të ardhura të rëndësishme për të blerë objektivin kryesor të merkatos, sulmuesi Lautaro Martinez.

“Marca” shkruan se është një formacion i tërë në shitje, duke nisur me portierin Neto. Lista e futbollistëve në shitje është e madhe, pasi përfshin plot 12 emra. Bëhet fjalë për lojtari si Nelson Semedo, Samuel Umtiti, Junior Firpo, Ivan Rakitic, Arturo Vidal, Ousmane Dembele dhe Martin Braithëaite.

LEXO EDHE  Laçi emëron trajnerin e ri të klubit

Gjithashtu Barcelona dëshiron edhe disa lojtarë të tjerë, të cilët do të rikthehen nga huazimi. Philippe Coutinho është emri më i spikatur, që pasohet nga të tjerë futbollistë, si Carles Alena, Rafinha Alcantara dhe Jean-Clair Todibo.