Rummenigge përsërit veten: Ky lojtar do të largohet nga Bayerni

Zyrtari i lartë i Bayern Munchen, Karl-Heinz Rummenigge, ka bërë me dije se Thiago Alcantara do të largohet nga klubi kampion i Bundesligës. pritet të largohet.

Rummenigge nuk e bën për herë të parë një paralajmërim të tillë, ndërsa rasti i fundit erdhi pikërisht nga konferenca e prezantimit për shtyp e Leroy Sane.

I ngacmuar në lidhje me të ardhmen e mesfushorit, Rummeniegge, ka pranuar se dëshira e lojtarit është të largohet. “Thiago dëshiron të largohet, por ne nuk po flasim me asnjë klub tjetër momentalisht për shitjen e tij”.

Spanjolli do të mbyllë kapitullin e Bundesligës për të provuar emocionet në një kampionat tjetër, por nuk dihet ende se ku do të përfundojë Thiago. Ish-lojtari i Barcelonës do të luajë dhe Championsin me bavarezët dhe me shumë mundësi do t’i japë fund aventurës së tij.

LEXO EDHE  Tirana-Partizani, ja akset rrugore që bllokohen prej orës 16:00