Lajm i trishtë për sportin shqiptar, ndërron jetë trajneri i njohur

Todi Gjoni, ish-volejbollisti dhe ish-trajneri i Apolonisë, është ndarë nga jeta në moshën 82-vjeçare.

Gjoni ka qenë një nga iniciatorët e sportit të Volejbollit në qytetin e Fierit dhe për vite me radhë kontribuoi si sportist dhe trajner me KS Apoloninë.

Lajmin e trishtë për sportin shqiptar e ka bërë të ditur Federata e Volejbollit me anë të një njoftimi zyrtar.

Ngushëllimi i Federatës së Volejbollit:

“Federata Shqiptare e Volejbollit njofton me hidhërim ndarjen nga jeta, në moshën 82-vjeçare, të trajnerit të njohur fierak, Todi Gjini. Ai për vite me radhë kontribuoi si sportist dhe trajner me KS Apolonia, ku me pasionin dhe punën e palodhur, drejtoi ekipin e djemve dhe vajzave dhe ishte shtylla kryesore e zhvillimit të sportit të volejbollit në qytetin e Fierit.

Federata Shqiptare e Volejbollit i shpreh, në emër të të gjithë komunitetit të këtij sporti në vendin tonë, ngushellimet e sinqerta familjes së Todi Gjinit!”

LEXO EDHE  Kriza te Partizani, reagon ish-sulmuesi i të kuqve: Ja ku çalon skuadra, Rama duhet të ndërhyjë