Vdekja e 16 vjeçares shqiptare/ Nëna e vajzës humb ndjenjat pasi shikon

Nëna u rrëzua në tokë kur pa fotot me plagët fatale të së bijës, 16-vjeçares Maria….

Skenat e dhimbshme u përjetuan të martën në mëngjes në zyrën e avokatit të familjes Hyseni, Dimitris Samartzis.

Sipas mediave greke, nëna e 16 vjeçares Maria Hyseni insistoi të shihte foto nga vendi ku vajza u gjet e vdekur, pasi ato përfshihen në dosjen hetimore.

Nëna e 16 vjeçares insistoi t’i shihte fotot megjithë paralajmërimin se ato ishin të rënda dhe nuk mund të duronte dot.

LEXO EDHE  Goditi me sende të forta vëllain për motive pronësie, arrestohet

Dhe me të vërtetë ndodhi, pasi pas 5- 6 sekondave të para ajo u rrëzua në tokë kur pa me sy fotot me plagët fatale të së bijës.

Hetimet për rastin që ka tronditur kombin për një javë, vazhdon.