Borussia Dortmund nënshkruan me adoleshentin anglez për 30 milionë euro

Lojtari i Birmingham, Jude Bellingham, ka sot udhëtuar në Gjermani për të kryer testet mjekësore te Borusia Dortmund.

17 vjecari do të bashkohet me nënkampionët e Bundesligës teksa verdhezinjtë do të paguajnë plot 30 milionë euro për të.

Në rast se transferimi do të përfundojë me sukses, Bellingham, bëhet kështu futbollisti më i shtrenjtë nën 18 vjeç në histori të futbollit.

LEXO EDHE  Sherr te Tirana, çfarë ndodhi mes Ngoo dhe Karabecit

Për të kishin shfaqur interesim të madh skuadra si Chelsea, Real Madrid, Bayern Munchen dhe Manchester United.