Vrioni gjen golat e parë për Juventusin, sulmuesi shënon dopietë

Giacomo Vrioni gjen dy golat e tij të parë me fanellën e skuadrës së 23-vjeçarëve të Juventusit. Sulmuesi i Kombëtares shqiptare u bë protagonist në sfidën “play-off” ndaj Carrares teksa i futur në fushë nga stoli në minutën e 64-t, shënoi dy herë në minutat 75 dhe 90.

Pavarësisht dopjetës së Vrionit, skuadra e dytë e Juventusit u eliminuan nga faza “play-off” duke mos siguruar dot kalimin në gjysmëfinale, pasi në rast barazimi në të tilla sfida kalon më tej skuadra e renditur më mirë në kampionat.

LEXO EDHE  Shorti i Ligës së Kampioneve, ja katër rivalët e mundshëm të Tiranës

Këto ishin dy golat e parë për Vrionin i transferuar te Juventusi U-23 në janar të këtij viti.

Ai nuk është pjesë vetëm e skuadrës që luan në Serie C, pasi në dy sfidat e Kupës ndaj Milanit dhe Napolit u grumbullua nga trajneri Maurizio Sarri në skuadrën e parë.

Falë dy golave të Vrionit, Juventus U-23 arriti të rikuperonte disavantazhin e dyfishtë në transfertën ndaj Carrareses duke barazuar 2-2, por pa mundur të vazhdojë ëndrrën për t’u ngjitur në Serie B.