Reperi i njohur goditet me shishe nga një fanse e tij

“Jam akoma shumë i tronditur” janë fjalët e reperit të njohur italian Ghali i cili ka pësuar një sulm agresioni nga një fanse e tij, të shtunën e kaluar ( 11 korrik) në vilën e tij në Buccinasco ku jeton me familjen.

Siç raporton Corriere della Sera 22 vjeçarja është përpjekur ta godiste me shishe reperin teksa ai përsëriste fjalët: “Çfarë të kam bërë?” teksa 22 vjeçarja përgjigjej: ‘Ju e dini shumë mirë, ju e dini shumë mirë’.

Më vonë është raportuar se e reja kishte mbërritur me tren nga Moiano një qytet në provincën e Benevento me qëllim që ti afrohej idhullit të saj. Ajo është shprehur për oficerët e policisë lokale të Buccinasco se kishte thjesht dëshirë ta takonte.

LEXO EDHE  Ramadan Krasniqi nuk beson në koronavirus, këngëtari: Grip ka pas çdoherë

Ajo fillimisht goditi Bmw X2 të parkuar në rrugë pastaj sapo u ngjit mbi portë ajo shënjestroi gjithçka që ishte para tij duke shkatërruar vazot dhe objektet në kopsht, por shënjestra e saj padyshim ishte Ghali të cilin fillimisht filloi ta godiste me shishe sapo ai u shfaq.

Kujtojmë që Ghali është miku i ngushtë i reperit shqiptar Noizyt me të cilin dy vite më parë solli dhe bashkëpunimin e suksesshëm ‘Parku i lojrave’ .

Image