CAS rrëzon UEFA-n, City do të luajë në Champions League

Manchester City do të luajë në Champions League, pasi ka fituar apelin në CAS.

Gjykata e Arbitrazhit Sportiv ka vendosur në favor të Manchester City, duke i hapur dritën jeshile për të luajtur në kompeticionin më të rëndësishëm për klubet europiane..

Pas vendimi të UEFA për të dënuar skuadrën e City me dy vite mos paraqitje në Champions League, skuadra angleze kishte apeluar vendimin në CAS (Gjykata e Arbitrazhit për Sport).

LEXO EDHE  Halili: Tirana synon kualifikimin në grupe, jemi më të mirët në Shqipëri!

Kjo e fundit ka përmbysur vendimin e UEFA duke i dhënë të drejtën ekipit të luajë në Champions.

“Klubi dëshiron të falënderojë anëtarët e panelit për kujdesin e tyre dhe procesin e duhur që ata administruan”, thuhet në reagimin e City.