Bare shënon, por nuk shmang dot humbjen e Malagës

Malaga është mposhtur në transfertë 2-1 ndaj Gijon, në një ndeshje ku shënoi mesfushori i kombëtares sonë, Keidi Bare.

Bare u fut si zëvendësues dhe në minutën e 93-të shënoi golin e vetëm për ekipin e tij.

LEXO EDHE  Ja sa milionë do t’i kushtoj Juventusit shkarkimi i Sarrit

Me këtë humbje, Malaga e sheh veten ende të rrezikuar për rënien në kategorinë e tretë spanjolle.