Tri ndeshje sot në Kategorinë e Parë, luhet për mbijetesë

Superiorja dhe shumica e ndeshjeve të Kategorisë së Parë u luajtën dje, por në futbollin tonë ndeshjet nuk mbarojnë dhe në program janë edhe disa për ditën e sotme.

Në të Parën luhet për mbijetesën dhe dy prej skuadrave rivale luajnë në shtëpi. Elbasani pret Ilirinë dhe fitorja është rezultati i vetëm që u bën punë verdhebluve.

LEXO EDHE  Arbitri legjendar i Serie A, i jep fund karrierës 17-vjeçare

E njëjtë situata edhe për skuadrën e Devollit. Në Bilisht ata presin Shënkollin e vendit të fundit dhe kalimi me sukses i kësaj ndeshjeje është detyrim. Turbina ka një mision më të vështirë, pasi luan në transfertë kundër Orikut.

Ora 17:30

Devolli-Shenkolli

Elbasani-Iliria

Oriku-Cerrik

Rezultatet e ditës së djeshme: