Shiu i nxjerr ‘bojën’ Rilindjes Urbane/ Përmbytet Pogradeci brenda 5 minutash (Video)

Kanë mjaftuar vetëm 5 minuta shqi që qyteti i Pogradecit të pëmbytet, ku rrugët janë mbulluar nga uji dhe janë bërë mjaft të vështira për tu kaluar si nga makinat ashtu dhe nga njerëzit.

Reshejt e shiut i nxjerrin shpesh ‘bojën’ rilindjes urbane, duke treguar se në asnjë qytet të vendit nuk ëhstë punuar me cilësi, por janë lyer thjeshtë fasadat dhe janë vjedhur fondet.

LEXO EDHE  "Urrejtja e argatit të Beogradit ndaj Rugovës"/ Berisha: Rama po përgatitet për azil

Kujtojmë që vetëm pak javë më parë u përmbyt Tirana dy herë, Librazhdi dhe Berati, ku në disa lagje pati edhe dëme materiale në banesa.

Për më shumë ndiqni videon: