Kategoria Superiore/ Sot mbyllet java e 33-të me këto tre sfida

Derbi u lë radhën përballjeve të tjera të javës së 33-të të Kategorisë Superiore. Sot sytë janë në Elbasan, aty ku në mbrëmje, prej orës 20:45, Kukësi pret Teutën dhe do fitoren që sjell ngushtimin e diferencës së pikëve me Tiranën, në 4 pikë.

Nga ana tjetër durrsakët duan të ruajnë vendin e tretë, që u rrezikohet nga Laçi. Kurbinasit presin në shtëpi Luftëtarin e vendit të fundit dhe fitorja për ta është detyrim. Gjithsesi nuk ka aspak nënvlerësim për skuadrën gjirokastrite.

LEXO EDHE  Skenarët të cilët mund të shpallin Mercedes kampion për Konstruktorë në Portugali

Kjo ndeshje luhet prej orës 15:45, ndërsa në mbrëmje në program është edhe një tjetër ndeshje, interesante. Skënderbeu i Ilir Dajës kërkon kthesën e rezultateve dhe ka mundësinë t’u gëzohet tre pikëve dhe për këtë duhet të mundë Vllazninë e vendit të tetë.