Emrat/ Ja kush janë 5 futbollistët e Partizanit të prekur me COVID

Pesë futbollistë të ekipit të Partizanit janë infektuar me COVID-19.

Ka qenë vetë klubi, që ka bërë publike emrat e lojtarëve. Futbollistët e infektuar me koronavirusin e ri janë: Erald Çinari, Esat Mala, Kristi Kote, Deian Boldor dhe Besnik Ferati.

LEXO EDHE  Largimi i tretë te Teuta, sulmuesit nuk i rinovohet kontrata

Pavarësisht lojtarëve të prekur nga COVID-19, derbi i sotëm me Tiranën do të luhet, vendosi Federata Shqiptare e Futbollit.

Për shkak të COVID, në media u raportua se ka pasur një konflikt mes lojtarëve të Partizanit.