Aksidenti në Përrenjas, zbulohet identiteti i viktimës/ Policia jep detaje

Foto ilustruese

Një këmbësor humbi jetën sot si pasojë e një aksidenti rrugor në Përrenjasit. Viktima e këtij aksidenti është 24 vjeçari, Marsel Kukli, i cili u përplas nga një makinë që lëvizte me shpejtësi. Viktima ishte duke ecur në trotuar, ku u godit nga automjeti që ddrejtohej nga shtetasi A.H.

Prrënjas/Informacion paraprak

Në aksin rrugor Prrënjas-Librazhd, shtetasi A.H., 28 vjeç, banues në Prrënjes, duke drejtuar mjetin tip Audi ka aksidentuar këmbësorin shtetasin M.K., 25 vjeç, banues në Prrenjas dhe për pasojë ka ndërruar jetë.

LEXO EDHE  Moti me dëborë/ Në Dardhë kalimi vetëm me zinxhir, izolohet Komuna e Dardhasit nga bora, pa drita disa fshatra

Drejtuesi i mjetit është larguar nga vendi i ngjarjes dhe pas venies në ndjekje nga Policia është kapur dhe shoqëruar në ambientet e Policisë për veprimet e mëtejshme.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për zbardhjen e shkakut të aksidentit