Nuk i deklaroi, procedohet i riu në Rinas dhe i sekuestrohen 15 000 paund

Një 29-vjeçar është proceduar nga policia për mos deklarim të të ardhurave, ndërsa i janë sekuestruar 15 000 paund.

“Shërbimet e Policisë, në hyrje të RSH-së, në aeroportin e Rinasit, pas analizës së riskut, kanë ndaluar shtetasin F. K., 29 vjeç, banues në Mat. Gjatë kontrollit të ushtruar, shtetasit të lartpërmendur, në çantën e shpinës iu gjeten dhe sekuestruan në cilësinë e provës materiale 15000 paund. Në përfundim të veprimeve shtetasi F. K. u procedua penalisht në gjendje të lirë, për veprën penale ‘Mosdeklarimi në kufi i të hollave dhe sendeve me vlerë’”, njoftoi policia.

LEXO EDHE  Situata te "Covid2", 10 të shtruar nga moshat 25-40 vjeç/ Apeli i mjekes

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Tiranë, për veprime te mëtejshme, shtuan të njëjtat burime.