E entje, Qershor 4, 2020
Etiketimet Rinas

Etiketim: rinas

Pas hapjes së kufinjve tokësorë, ja kur nisin fluturimet nga Rinasi

Pas hapjes së kufijve tokësorë ditën e sotme, më datë 15 qershor do të nisin fluturimet Tiranë-Vienë. TIA njofton se kompania që do të nisë...

“Bllokohet” trafiku ajror nga Rinasi/ Nga 33 avionë, vetëm 7 nisen...

Trafiku ajror në Rinas është pothuajse i paralizuar. Sipas të dhënave që jepen në kohe reale nga Aeroporti i Rinasit, gjatë disës së sotme,...

Autoriteti i Konkurencës: Do hetojmë koncensionin e aeroportit të Rinasit

Autoriteti i Konkurrencës bëri të ditur se një ndër hetimet prioritare që do të zhvillojë gjatë këtij viti do të jetë ai i koncesionit...

Ishte nisur drejt Italisë me armë, pranga 43 vjeçarit durrsak në...

Arrestohet në Rinas, në përpjekje për të kaluar në aeroport drejt Italisë një 43 vjeçar nga Durrësi. Sipas informacionit të policisë, B.L., ishte nisur...

Trafiku i qënieve njerëzore, ndalohen tre shtetas në Rinas, në kërkim...

Kalimi i paligjshëm i personave nga vende të treta duke pëdorur tranzit Shqipërinë është kthyer në problematikë. Policia e Shtetit njofton se ka ndaluar...

Pazari që po fal 84 mln euro tek koncesionari i Rinasit

Nga Klodian Tomorri Në verën e vitit 2018, ministrat respektivë të Infrastrukturës dhe Financave, Damian Gjiknuri dhe Arben Ahmetaj lëshuan një urdhër të përbashkët për...

Greva në aeroportet italiane, anulohen fluturime edhe nga Rinasi

Një grevë katër orëshe në aeroportet italiane që do të zhvillohet gjatë ditës së sotme (25 nëntor) ka bërë që të anullohen disa fluturime...

Ishin nisur drejt Italisë me dokumente false, kapen në Rinas

Kalimi i paligjshëm i kufirit të personave të shumtë me dokumente të falsifikuara është një nga fenomenet më të përhapura.  Qytetarë të shumë duan...

Skandali në doganat shqiptare/ 20 euro nën dorë për të hyrë...

Fiks Fare ka trajtuar disa herë denoncimet e shumta që bëhen nga të rinjtë që për të kaluar në pikat kufitare drejt BE-së u...

Anulohen fluturimet nga Rinasi drejt Italisë

Nëse keni vendosur të udhëtoni drejt Italisë ose anasjelltas fillimisht duhet të konfirmoni statusin e fluturimit. Njoftimi i vjen nga Autoriteti i Aviacionit Civil në...

Hajdut m*ti …/ Gazetari “shpërthen” në akuza, ja çfarë i vodhën...

Gazetari Bardhi Sejdarasi ka denoncuar një tjetër vjedhje në bagazhet e udhëtarëve që udhëtojnë nga aeroporti ndërkombëtar “Nënë Tereza”. Sejdarasi, përmes një postimi në rrjet,...

“Bagazhi i fundit”, arrestohen dy punonjës të aeroportit të Rinasit/ Vidhnin...

Dy punonjës të aeroportit të Rinasit u ndaluan nga policia. Sipas një njoftimi zyrtar, dy punonjësit e ngarkim-shkarkimit të bagazheve dyshohen për vjedhje të...

Kush e vrau Admir Muratajn/ Eksperti kriminalist rrëzon variantin e policisë:...

Në 9 prill në pistën e aeroportit të Rinasit u grabitën disa miliona euro. Grabitësit përdorën një furgon me mbishkrimin “hetimi tatimor” për të...
WhatsApp DENONCO