Liverpool mposht Brighton me Salah-Henderson

Liverpool është kthyer të shënojë dhe të fitojë një ndeshje larg Anfield në të gjitha kompeticionet pas 7 orësh dhe 47 minutash.

Të Kuqtë kanë mundur 3-1 Brighton në transfertë, në javën e 34-të të Premier League.

LEXO EDHE  Nuk ka surpriza, Barça dhe Bayern Munich kalojnë në çerekfinalet e Championsit

Salah (6’, 76’) dhe Henderson (8’) kanë shënuar për skuadrën e Klopp, ndërsa Trossard (45’) ka qenë autori i golit të shënuar për vendasit.