Topi i Artë, Lewandowski kryeson listën edhe në klasifikimin më të ri

Robert Lewandowski është favoriti për të fituar çmimin individual “Topi i Artë” për këtë vit.

Sipas raportimeve të mediave gjermane, Lewandowski, është duke kryesuar garën, i ndjekur nga Cristiano Ronaldo.

Edhe pse ka kohë deri në shpalljen e fituesit të këtij çmimi, duket se do të jetë shumë e vështirë për t’ia hequr këtë çmim polakut i cili po përjeton sezonin më të mirë të karrierës Gjithsesi për të arritur në një konkluzion më të qartë duhet pritur edhe përfundimi i sezonit të Ligës së Kampioneve.

LEXO EDHE  Ngjarjet në FSHF, Sulejman Mema: Qeveria ka ushtruar presion, s’jam ndjerë mirë…

Gjithnjë sipas mediave gjermane i treti në listë renditet Leo Messi, por kuotat e argjentinasit janë të ulëta, pasi skuadra e tij, Barcelona, është eliminuar nga Kupa e Spanjës si dhe është prapa Real Madrid në garën për trofeun e La ligës.