Babai i gazetarit të njohur me COVID-19, mesazhi prekës: Bonu i fortë e çohu nesër

Gazetari Berat Buzhala përmes një postimi prekës në rrjetet sociale, ka zbuluar se gjendja e babait të tij, pasi është prekur nga Covid-19, nuk është edhe aq e mirë.

Gazetari, i cili po ashtu ka qenë i infektuar prej disa ditësh tashmë, shprehet se askush nuk duhet ta mendojë se Covid-19 është një shpikje, dhe i bën apel shtetit që të mos jetë më spektator në atë që po ndodh.

Gazetari gjithnjë ka treguar se ka një marrëdhënie të veçantë me të atin e tij, të cilit edhe në këtë moment të vëshirë i kujton se nuk do ta lërë pa e ngacmuar, pasi mbi të gjitha ata të dy janë shok të mirë.

“Bonu i fort e çohu neser. Befasona neve, befasoi edhe mjeket. E di që prapë kam me u marrë me ty, mas shpinës tande, ama gjithashtu e di që ti e ke ditë që unë po merrna me ty dhe veprat tuja. Na nuk jemi babë e djalë, na jemi shokë. Natën prinduc.

LEXO EDHE  Koronavirusi/ 6 viktima në 24 orët e fundit në Shqipëri

(Kurse ju të tjeret që po mendoni që COVID është shpikje me të vertete ju dëshiroj shumë fat. Fat i dëshiroj edhe shtetit që e ka vendosë me e pa si spektatator këtë luftë që tashmë ka fillu.)”, shkruan Buzhala në postimin e tij në rrjetet sociale.

Vetë gazetari ka treguar në rrjetet sociale të gjitha etapat e prekjes së Covid, që nga humbja e nuhatjes, e deri te temperatura apo dhimbjet trupore.