Ylli i Instagramit vihet nën pranga, tentoi zhvatjen e klubit të Premier League

Ramon Abbas numëron më shumë se 2.5 milionë ndjekës në rrjetin social “Instagram” dhe në platformën e tij ai reklamon stilin e jetesës si i pasur.

Abbas i njohur nga ndjekësit e tij në mediat sociale si “Ray Hushpuppi”, u arrestua në Dubai muajin e kaluar pas një hetimi disa mujor të bërë nga FBI. Ai është akuzuar për një mashtrim, i cili kishte si qëllim një klub të Premier League.

Në një video të postuar nga policia e Dubai, oficerët që morën pjesë në atë që u quajt “Operation Fox Hunt 2”, shihen duke thyer dyert e shtëpisë së Hushpuppi ndërsa flinte.

LEXO EDHE  9 klubet e Superiores i vendosin kushte qeverisë/ Ja çfarë kërkohet

Nëse shpallet fajtor, Hushpuppi do të dënohet me 20 vite në një burg federal amerikan.