Serie A/ Lazio-Milan, formacionet e mundshme

Mbrëmjen e sotme ora, 21:45, luhet supersfida mes Lazios dhe Milanit e vlefshme për javën e 30-të në Serie A.

Bardhekaltërit vijnë në këtë ndeshje vetëm për fitore me synimin për t’iu afruar Juventusit të vendit të parë, ndërsa nga ana tjetër kuqezinjtë kërkojnë të kapin një vend në Europë.

Para kësaj ndeshje, të dy skuadrat përballen me disa dëmtime. Lazio nuk mund llogarisë shërbimet e Ciro Immobiles, Senad Lulic, Lucas Leiva, Felipe Caicedo e Luiz Felipes në këtë sfidë. Ndërsa për Milanin mungojnë Leonardo Duarte dhe Samu Castillejo.

LEXO EDHE  Sherr te Tirana, çfarë ndodhi mes Ngoo dhe Karabecit

Formacionet e mundshme:

Lazio: Strakosha; Patric, Acerbi, Radu; Lazzari, Parolo, Cataldi, Milinkovic-Savic, Jony; Luis Alberto; Correa.

Milan: Donnarumma; Conti, Kjaer, Romagnoli, Theo Hernandez; Kessie, Bennacer, Alexis Saelemaekers, Paqueta, Calhanoglu; Ibrahimovic.