Partizani gati “të lëvizë gurët” në merkato, të kuqtë synojnë ish-lojtarin e Shkëndijës

Situata e vështirë që po kalon Partizani në këtë sezon ka bërë që drejtuesit e klubit të mendojnë për ndryshime të rëndësishme në skuadër.

Një nga mënyrat kryesore për të ndryshuar situatën është ndërhyrja në merkato për përforcimin e skuadrës. Tashmë ashtu siç raporton gazeta sportive “Panorama Sport” në skenë për një afrim të mundshëm te Partizani ka dalë një emër që është kërkuar edhe në të shkuarën nga klubi i kuq.

Bëhet fjalë për mesfushorin me tipare sulmuese Agim Ibraimi i cili pak ditë më parë mbylli zyrtarisht aventurën me Shkëndijën e Tetovës dhe tashmë është një lojtar i lirë në merkaton e futbollistëve.

LEXO EDHE  Foto/ Trajneri i ri i Vllaznisë mbërrin në Shqipëri, zyrtarizimi çështje kohe!

Paga e lartë e futbollistit vazhdon të mbetet një problem dhe është bërë pengesë për kalimin e Ibraimit në sesionet e shkuara të merkatos te të kuqtë, por këtë herë 31-vjeçari mund të ulë disi pretendimet e tij ekonomike dhe ky transferim mund të mbyllet me sukses.