Man.United dhuron spektakël, 5 gola në fitoren ndaj Bournemouth

Janë mbyllur dy takimet e Premier League të orës 16:00, të vlefshme për javën e 33-të. Manchester United ka triumfuar me shifrat 5-2 kundër Bournemouth. Plot 7 gola në Mançester, në një ndeshje spektakolare. Stainslas shënoi i parë për miqtë, ndërsa Greenëood, Rashford me penallti dhe Martial, përmbysën që në pjesën e parë.

Joshua King shënoi me penallti në pjesën e dytë për Bournemouth, për të çuar shifrat në 3-2, por dy supergola më pas nga Bruno Fernandes dhe Mason Greenwood, i dhanë tre pikët “Djajve të Kuq”.

LEXO EDHE  Pirlo nis revolucionin në mesfushën e Juventusit, jep urdhër për një tjetër largim!

Ndërsa në takimin tjetër, Leicester ka fituar me rezultatin e pastër 3-0 kundër Crystal Palace. Iheanacho dhe Vardy (x2), dy sulmuesit e “Dhelprave”, gjetën rrjetën në këtë takim.