Bruno Fernandes ekzalton fansat e Man.United, portugezi fiton këtë çmim për herë të tretë radhazi

Bruno Fernandes ka qenë një blerje e goditur e Manchester United. Mesfushori portugez ka fituar zemrat e tifozerisë së “Djajve” që në momentet e para dhe aktualisht ai i ka përmbushur të gjitha pritshmëritë duke e transformuar skuadrën.

25-vjeçari u ble nga Sportingu për 55 milionë euro dhe së fundmi ishte vendimtar dhe në fitoren kundër Burnleyt me rezultatin 3-0.

LEXO EDHE  "Final Eight” në Champions, Atalanta kundër PSG/ Formacionet e mundshme

Portugezi shënoi dy gola duke i dhuruar 3 pikë skuadrës së tij. Fernandes fitoi çmimin si lojtari më i mirë i muajit qershor për ekipin e “Djajve të kuq”. Afrimi më i ri i anglezëve  e fiton për herë të 3 këtë çmim në po kaq muaj që ka luajtur për skuadrën.