Bayern Munich fiton Kupën e Gjermanisë, Lewandowski nuk ndalet së shënuari

Bayern Munich ka mundur 4-2 Bayern Leverkusen dhe ka fituar Kupën e Gjermanisë për të 20-ën herë në historinë e klubit.

Ka qenë një fitore e lehtë për kampionët e freskët të Gjermanisë, të cilët e kanë mbyllur pjesën e parë në avantazh 2-0 falë Alaba-s dhe Gnabry.

Në pjesën e dytë kanë ardhur dy golat e tjerë të bavarezëve, të realizuar nga Leëandoëski. Polaku është bërë tani golashënuesi më i mirë në tre kompeticionet për klube që ka luajtur në këtë sezon: Bundesliga (34), Champions League (11) dhe Kupa e Gjermanisë (6).

LEXO EDHE  NBA/ San Antonio Spurs nuk kualifikohen në fazën “play off” për herë të parë pas 22-vitesh

Ndërkohë për Leverkusen kanë shënuar, Bender dhe Havertz.