Manchester City-Liverpool, “Qytetarët” do të bëjnë tunelin e nderit për kampionët e rinj!

Mbrëmjen e sotme luhet supersfida mes Manchester City-t dhe Liverpool-it. Një ndeshje që do të luftohet për krenarinë e skuadrave, pasi gjithcka është vendosur për sa i përket titullit kampion.

Skuadra e drejtuar nga Jurgen Klopp u shpall kampion i Anglisë një javë më parë, titulli i parë ky pas 30 vitesh. Kjo do të jetë ndeshja e parë e “Të Kuqve” që pas fitimit të Premier League, ku do të kenë mundësinë edhe të festojnë.

LEXO EDHE  Europa league/ Inter-Bayern Leverkusen, publikohen formacionet zyrtare

Për këtë ndeshje, Man.City, ka njoftuar se do ta bëjë tunelin e nderit për ta duartrokitur kampionin, një traditë kjo në futbollin anglez.

Manchester City-Liverpool luhet sot në orën 21:15.