Denoncimi/ Sadri Abazi emëron menaxherin e tij në krye të Prokurimeve Publike

Deputeti i PS, Sadri Abazi, duket se ia ka arritur të vendosë njeriun e tij të besuar në krye të Komisionit të Prokurorimeve Publike. Jonaid Myzyri, duket se ka arritur të emërohet në krye të këtij komisioni, referuar një denoncimi nga ish-Kryeministri Sali Berisha.

“Mafiozi Sadri Abazi kapi kreun e Prokurimeve Publike të narkoshtetit! Menaxheri i tij emërohet nga Edvin Hajduti në krye të Komisionit të Prokurimeve. Mëlçitë e qengjit në qafë të ujkut! Lexoni denoncimin e qytetarit dixhital”, shkruan Berisha, duke publikuar denoncimin e mëposhtëm.

Denoncimi

Doktor, vërtetohet edhe njëherë kapja që Sadriu i Ramës i ka bërë dhe po i bën KPP, duke emëruar në krye të KPP, Jonaid Myzyrin, menaxherin e Sadri Abazit nëpërmjet ndihmës së Taulant Ballës, që i kthen qokën e shpërblimeve në tenderat e radhës.

LEXO EDHE  Shembja e rrugës në Borsh, Rama mbron Salillarin: S’mund ta fajësoni pa një hetim

Është ky menaxher i Sadri Abazit, që ka denoncuar dhe znj.Grida Duma para disa vitesh kur e emëruan si inspektor për të kontrolluar ndrikullën Evis Shurdha, e cila u pushua për mosbindje për ëerkesat e pafundme të qokave të Ballës dhe tani duke e emëruar në krye të KPP.

Fituesi është shpallur, Doktor, ndonëse gara vazhdon.

Ta gëzojë kryetari i KPP, Jonaid Myzyri.

Për ta vertetuar t’i futet SPAK të transkriptojë komunikimet e T. Ballës me kry e ri të KPP.

Me këtë emërim e me garë fiktive, nuk ngelet më asnjë tender pa menaxhuar. Me respekt.