Atalanta e pandalshme! Mposht Napolin dhe “blindon” vendin e katërt

Në ndeshjen e parafundit të javës së 29 të Serisë A, Atalanta mposhti 2-0 Napolin, duke regjistruar fitoren e katërt radhazi dhe blindon vendin e katërt, që do të thotë kualifikim në Champions League për sezonin e ardhshëm.

Pas një pjese të parë me pak emocione, të shenjuar nga dëmtimi në kokë i portierit Ospina, Atalanta shpërthen në pjesën e dytë.

LEXO EDHE  Merkato e janarit/ Interi hidhet në sulm për dy sulmues të njohur

Në minutën e 47, Pasalic shënon me kokë golin e parë të ndeshjes, ndërsa në minutën e 55 Gosens dyfishon me një goditje diagonale.

Me këtë humbje, Napoli i thotë lamtumirë Champions-it për sezonin e ardhshëm.