Gara për “Topin e Artë”, befasi me kryesuesin e listës

Çmimi individual “Topi i Artë” këtë sezon mund të ketë surpriza të këndshme. Ai që e kryeson garën për çmimin prestigjioz është sulmuesi i Bayern Munich, Robert Lewandowski, i cili lë pas Cristiano Ronaldon dhe Kevin De Bruyne.

Surprizë është vendi i katërt për fituesin në fuqi të “Topit të Artë”, Lionel Messi i cili këtë sezon nuk ka pasur shkëlqimin e një viti më parë, kjo ndikuar dhe nga dëmtimet që ka pasur.

Lista e publikuar nga “Go

Çmimi individual “Topi i Artë” këtë sezon mund të ketë surpriza të këndshme. Ai që e kryeson garën për çmimin prestigjioz është sulmuesi i Bayern Munich, Robert Lewandowski, i cili lë pas Cristiano Ronaldon dhe Kevin De Bruyne.

Surprizë është vendi i katërt për fituesin në fuqi të “Topit të Artë”, Lionel Messi i cili këtë sezon nuk ka pasur shkëlqimin e një viti më parë, kjo ndikuar dhe nga dëmtimet që ka pasur.

LEXO EDHE  Premier League, mësohet kalendari për sezonin e ri

Lista e publikuar nga “Goal” është momentale, pasi në lojë janë akoma trofetë më të mëdha si kampionatet dhe Liga e Kampioneve, fituesi i të cilave do të ketë mundësinë më të madhe për ta bërë këtë trofe të vetin.

  1. Jadon Sancho (Borussia Dortmund & Angli)
  2. Kylian Mbappe (Paris Saint-Germain & Francë)
  3. Erling Haaland (Borussia Dortmund & Norvegji)
  4. Neymar (Paris Saint-Germain & Brazil)
  5. Karim Benzema (Real Madrid & Francë)
  6. Thomas Muller (Bayern Munich & Gjermani)
  7. Lionel Messi (Barcelona & Argjentinë)
  8. Kevin De Bruyne (Manchester City & Belgjikë)
  9. Cristiano Ronaldo (Juventus & Portugali)
  10. Robert Lewandowski (Bayern Munich & Poloni)