Wolfsburg-Bayern Munich, publikohen formacionet zyrtare

Wolfsburgu dhe Bayern Munich përballen me njëra tjetrën në orën 15:30 në kuadër të javës së 34-të në Bundesliga.

Bavarezët tashmë janë shpallur kampion dhe luajnë takimin sa për formalitet.

Për këtë sfidë, Wolfsburgu do të jetë pa Samacho, Karamoko, Admir Mehmedin, Otavio, Schlager, Tisserand dhe William që janë të lënduar.

LEXO EDHE  Hakaj “harron” të kaluarën: Kam pak emocione për sfidën ndaj Partizanit, Vllaznia favorite për të fituar

Në krahun tjetër, Bayerni nuk mund të llogarisë në Thiago Alcantaran dhe Niklas Sulen, që po ashtu janë të dëmtuar.

Formacionet zyrtare:

Wolfsburg: Casteels, Brekalo, Steffen, Weghorst, Roussillon, Mbabu, Pongracic, Guilvogui, Brooks, Arnold, Ginczek.

Bayern Munich: Neuer, Odriozola, Lewandowski, Cuisance, Boateng, Davies, Gnabry, Muller, Alaba, Coman.