Nga maskat te ushqimi i blerë, publikohet video sqaruese/ Ç’duhet të dini për t’u mbrojtur nga Covid-19

Teksa koronavirusi gjendet ende mes nesh dhe lufta e përditshme vazhdon, Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ka publikuar një video ku gjenden përgjigjet e 6 prej pyetjeve më të shpeshta sa i takon pandemisë Covid-19.

“Parandaloni përhapjen e COVID-19. Ju lutemi ndiqni videon”, thuhet në postimin e ministrisë.

LEXO EDHE  A do e drejtoni ju Ministrinë e Brendshme? Ja përgjigjia e Kryemadhit

Në video theksohet se maska duhet mbajtur në ambiente ku nuk mund të sigurohet distanca fizike (jo më pak se 1.5 metër). Po kështu marrin përgjigje çështja e distancimit social, dilemës së ushqimit të blerë e të tjera.